خانه / YouTube / آگاه سازی افراد جامعه نخستین گام برای کاهش آسیب های اجتماعی است

آگاه سازی افراد جامعه نخستین گام برای کاهش آسیب های اجتماعی استبه گزارش ایرنا محمد بارانی روز شنبه در دیدار با شهردار شوسف پیرامون آسیب های اجتماعی افزود: یکی از دغدغه های مهم دولت و مردم، پیگیری و رسیدگی به آسیب های اجتماعی است.
وی ادامه داد: رصد مسائل اجتماعی در حوزه های مختلف و نیز تهدیدها، نارسایی ها و آسیب های اجتماعی باید همواره مدنظر متولیان و مسئولان امر باشد.
وی گفت: همکاری و تعامل شهرداری ها با بهزیستی، به کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه منجر خواهد شد.
وی بیان کرد: مجموعه بهزیستی امیدوار است با همکاری شهرداری شوسف و سایر نهاد های شهر، بتواند با استفاده از پتانسیل هایی از قبیل گروه های اجتماع محور، پایگاه سلامت اجتماعی، اجرای طرح محب و پایگاه خدمات مددکاری، برنامه ای برای پیشگیری، آگاه سازی افراد وکاهش آسیب های اجتماعی داشته باشد.
به گزارش ایرنا بارانی اظهار کرد: بهزیستی در راستای حمایت از قشر آسیب پذیر و کاهش آسیب های اجتماعی یکی از تخصصی‌ ترین دستگاه‌هاست.
وی عنوان کرد: این سازمان برای احیای مسئولیت و سلامت اجتماعی و پیشگیری از معلولیت ها اقدامات مهمی از قبیل برگزاری کارگاه های آموزشی پیش از ازدواج، تحکیم خانواده و مهارت های زندگی، برگزاری نمایشگاه ها و کلاس های آموزشی با موضوعات پیشگیری از اعتیاد، کاهش و کنترل طلاق وهمچنین اجرای طرح های کشوری غربالگری بینایی، غربالگری شنوایی و مشاوره ژنتیک انجام می دهد.
رئیس اداره بهزیستی نهبندان با بیان اینکه شهرداری در زمینه مناسب سازی معابر عمومی اقدامات خوبی انجام داده است، گفت: چون این سازمان با افراد معلول ارتباط دارد، لذا مثل گذشته حمایت شهرداری و شورای اسلامی شهر در زمینه مناسب سازی ادارات، نمایندگی ها و معابر عمومی احساس می شود، که شهری دوستدار معلول داشته باشیم.
این مسئول از حمایت های شهردار شوسف در خصوص همکاری و همراهی با نمایندگی خدمات بهزیستی این شهر و از همه مهم تر اهمیت دادن شهرداری و نیروی انتظامی شوسف به امر پیشگیری از آسیب ها که نتیجه آن کاهش حضور متکدیان در ورودی و سطح شهر شده قدردانی کرد.
شهر نهبندان در 200 کیلومتری بیرجند مرکز خراسان جنوبی قرار دارد.
در حال حاضر یکهزار و 126 معلول تحت پوشش اداره بهزیستی شهرستان نهبندان هستند، همچنین 103 زن سرپرست خانوار از خدمات این نهاد بهره مند می شود.
تعدادی مستمری بگیران این شهرستان نیز 430 معلول و 70 زن سرپرست خانوار هستند، شایع ترین معلولیت های این شهرستان به ترتیب جسمی حرکتی و ذهنی هستند.
سایت ایرنا خراسان جنوبی: www.irna.ir/skhorasan
کانال تلگرام: irnabirjand@
7557*6054* خبرنگار: رقیه محمدی * انتشار: مریم پنجابیانتهای پیام /*


درباره gohari