خانه / YouTube / استاندارخراسان شمالی بر برخورد قاطع با تولیدکنندگان موادمخدر والکلی تاکید کرد

استاندارخراسان شمالی بر برخورد قاطع با تولیدکنندگان موادمخدر والکلی تاکید کردبه گزارش ایرنا و به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری، محمدرضا صالحی در هفتمین نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با تاکید بر این که برخورد قاطع و جدی با تولید کنندگان مواد مخدر و الکل از سوی نیروی انتظامی انجام خواهد شد، اظهار داشت: ما نیز از این موضوع قاطعانه حمایت خواهیم کرد.
وی اشاره ای نیز به حوزه مسایل جوانان در امر مبارزه با مواد مخدر داشت و گفت: در این حوزه بر پیشگیری،آموزش و توانمند سازی جوانان تاکید داریم و برای تحقق این مهم، نیازمند همدلی و هم افزایی تمام دستگاه های اجرایی استان هستیم.
صالحی در بخش دیگر سخنان خود اشاره ای اجمالی به مصوبات یکصدو سی و چهارمین نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کشور به ریاست رئیس جمهوری داشت و افزود:یکی از تاکیدات و مصوبات مهم این شورا، اجرایی شدن سلامت کارکنان اداری برای تمام مردم به ویژه در بخش های مشاوره، دانشجویان و دانش آموزان و استفاده از استادان و معلمان و بهره گیری از ظرفیت صداو سیما برای تولید برنامه هایی در راستای مبارزه با مواد مخدر بود که باید مورد توجه جدی تمام مدیران قرار گیرد.
وی با بیان این که از شکل گیری خوابگاه های دانشجویی برای کاستن از آسیب های احتمالی ناشی از سکونت دانشجویان در دیگر اماکن حمایت خواهیم کرد، افزود:ایجاد محیط های بانشاط و غنی سازی اوقات فراغت دانشجویان و در اختیار قرار دادن رایگان سالن های ورزشی در روستاها و شهرها در بازه های زمانی خاص برای دانش آموزان و دانشجویان نیز باید در دستور کار مدیران متولی این امر قرار گیرد.
وی بیان کرد: امیدواریم تمام اعتبارات تخصیصی به دانشگاه ها در انی حوزه هزینه شود تا شاهد کاهش یا به حداقل رساندن مشکلات حوزه دانشجویی باشیم.
صالحی هم چنین خواستار توسعه و تقویت کانون های سلامت دانشجویی شد و افزود:با اجرای طرح های پیام و بدیع در دانشگاه های دولتی باید به تقویت کانون ها و تشکل های سلامت دانشجویی توجه بیشتری شود؛ ضمن آن که بقیه مراکز آموزشی نیز این طرح ها را پیاده کنند تا مشکلات این حوزه به حداقل برسد.
وی هم چنین تاکیدی بر تقویت حوزه مشاوره در تمامی بخش ها به ویژه دانش آموزی و دانشجویی داشت و افزود: تقویت این حوزه می تواند در کاهش مشکلات بسیار مفید باشد.
وی با قدردانی از برنامه های پیشگیری از اعتیاد در دانشگاه ها اظهار داشت:در امر مبارزه با مواد مخدر پیشگیری و پیش بینی نقش مهمی را دارد لذا مدیران دستگاه های اجرایی، روسای دانشگاه ها و صداوسیما به این مساله توجه خاصی داشته باشند.
استاندار خراسان شمالی در بخش دیگر سخنان خود با بیان این که بحث اعتیاد صرفا موضوع مواد مخدر نیست، افزود: شاید بدترین نوع اعتیاد را باید اعتیاد به عادات زشت از جمله تجسس در کار دیگران و وارد شدن به حریم خصوصی دانست که حاضر به ساختار شکنی و ترک آن ها هم نیستیم.
گفتنی است:بررسی مصوبات جلسه گذشته،بررسی مصوبات یکصد و سی و چهارمین جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور،ارائه گزارش دانشگاه بجنورد در باب طرح های پیام و بدیع(دانشگاه عاری از دخانیات)، و ارائه گزارش اقدامات انجام گرفته کمیته های تخصصی شورا در 9 ماهه امسال از دستور کارهای این شورا بود.
6042 انتشار: سیدحسین قدسیانتهای پیام /*


درباره gohari