خانه / YouTube / بارش برف و باران از دوشنبه استان کردستان را فرا می گیرد

بارش برف و باران از دوشنبه استان کردستان را فرا می گیردبهرام چاره خواه روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این سامانه بارشی از سمت شمال غرب وارد آسمان استان کردستان می شود و بارش ها در مناطق غربی و مرتفع به صورت برف و در شرق استان به صورت باران خواهد بود.
وی افزود: اوج فعالیت این سامانه روزهای دوشنبه و سه شنبه هفته جاری است و از روز چهارشنبه سامانه بارشی از آسمان استان خارج خواهد شد.
چاره خواه تاکید کرد: همزمان با ورود این سامانه به منطقه، موجی از گرد و غبار در آسمان عراق تشکیل و به سمت مرزهای کردستان حرکت می کند که با توجه به بارش ها اثرات این موج زیاد محسوس نیست.
وی با اشاره به پوشش ابری که از دیروز آسمان استان را فرا گرفته است، یادآور شد: این ابرها غیر باران زا بوده و بارش قابل ملاحضه ای تا روز دوشنبه پیش بینی نمی شود بلکه فعالیت آن به صورت مه و کاهش دید افقی است.
به گفته وی، در شبانه روز گذشته دهگلان با دمای هوای منفی پنج دهم درجه سانتی گراد و سنندج با 16.6 درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین مناطق استان کردستان بودند.
به گزارش ایرنا، امسال 90.3 میلیمتر بارندگی در استان ثبت شد که این مقدار بارش سال زراعی جاری در مقایسه با 135.4 میلیمتر سال قبل 34 درصد کاهش یافته و در مقایسه با میانگین بلند مدت (25 ساله) 48 درصد کاهش نشان می دهد.
استان کردستان در یک منطقه سرد و کوهستانی قرار دارد که میانگین بارش سالیانه آن 540 میلی متر و 2 برابر میانگین کشوری است.
خبرنگار: عبدالله رحمانی ** انتشار: مجید سلیمانی
3020/9102انتهای پیام /*


درباره gohari