خانه / YouTube / تاکید امام جمعه قزوین برهم افزایی بخش های مختلف برای خدمت رسانی به طلاب

تاکید امام جمعه قزوین برهم افزایی بخش های مختلف برای خدمت رسانی به طلاببه گزارش ایرنا آیت الله عبد الکریم عابدینی روز چهارشنبه در دیدار حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید حسن ربانی، رئیس مرکز خدمات حوزه‌های علمیه کشور افزود:عیادت و خدمت به معمرین که عمر با برکت خود را در راه اسلام و انقلاب صرف کرده‌اند می‌باید با جدیت و توجه بیشتری انجام شود و در این خدمت‌رسانی‌ها اصول و مبانی دینی و انقلابی لحاظ شود.
وی خدمات روحانیون و طلاب در طول انقلاب اسلامی را یادآور شد و اظهارکرد: : آمار طلابی که در دفاع مقدس شرکت داشتند و به شهادت نائل آمدند نسبت به میانگین جمعیتی این قشر بسیار بالا بود و این‌ مهم نشان دهنده حضور فعال روحانیون و طلاب در عرصه‌های مختلف انقلاب است.
نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین بیان کرد: ثبت خاطرات و زندگی انقلابی بزرگان و علما برکات بسیاری را به همراه دارد و اگر این کار صورت نگیرد خاطرات بسیار ارزشمند آن عزیزان از میان خواهد رفت و با نگاه‌هایی که در مرکز خدمات حوزه‌های علمیه کشور وجود دارد این کار می‌تواند با همه جانبه‌گرایی بیشتر انجام شود.

**
**کتابخانه امام صادق ظرفیت تبدیل شدن به یکی ازکتابخانه های ملی را دارد
نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین همچنین در دیدار کارکنان کتابخانه امام صادق (ع) قزوین گفت: این کتابخانه با پیشینه و برنامه ریزی‌هایی که داشته است، می‌تواند به کتابخانه ملی و فرامنطقه ای تبدیل شود و ما باید در این راستا آن را تقویت کنیم.
آیت‌الله عبدالکریم عابدینی ظهار کرد: کتابخانه اگر زمانی صاحب کلام شود می‌تواند پیشینه و خاطرات خود را طی گذشت سال‌ها برای ما بیان کند؛ اما زمانی‌که کتابخانه ساکت است ما باید این آثار و پیشینه را مطرح کنیم.
نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین با اشاره به حامیان راه‌اندازی کتابخانه امام صادق (ع) افزود: حجت‌الاسلام‌والمسلمین ابراهیمی از علمای بزرگی است که انگیزه‌های جدی و علمی در راه‌اندازی این کتابخانه داشت، همچنین روحیات حضرت آیت‌الله باریک‌بین نیز در راستای حمایت از این کتابخانه بود.
امام جمعه قزوین اذعان کرد: هم‌اکنون که دکتر زمانی با تجربیات موفق علمی، تربیتی، حوزوی، اجتماعی و دینی مدیریت این کتابخانه را به عهده دارد، امیدواریم شاهد رشد بیش از پیش این مجموعه باشیم.
آیت‌الله عابدینی گفت کرد: کتابخانه حوزوی نیازمند نگاه فقهی، قرآنی، تفسیری، فلسفی، حکمی، کلامی و ادبی است که باید در این شاخه‌ها ناب‌ترین کتاب‌ها تهیه شود؛ زیرا این موارد ابزار طلبگی ماست و باید دراختیار پژوهشگران قرار بگیرد.
نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین بیان کرد: باید به جایگاه یک کتابخانه حوزوی دست پیدا کنیم و چشم‌انداز 20 ساله آن را تعیین کنیم، همچنین باید برنامه‌ریزی صحیحی برای انتقال کتاب‌هایی که برای این کتابخانه ضرورت ندارد به شعب دیگر در مدارس و شهرستان‌ها صورت بگیرد.
6104/6012 خبرنگار:ناصر نیلی ** انتشار دهنده: علی حیدر شاه حسینیانتهای پیام /*


درباره gohari