خانه / YouTube / تداوم پنجمین روز هوای آلوده در مشهد

تداوم پنجمین روز هوای آلوده در مشهدحمید صالحی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون میانگین شاخص کلی کیفیت هوای مشهد با 102 پی.اس.آی در شرایط ناسالم است و ایستگاههای سرافرازان با 121، شهید کریمی با 115، الهیه با 109 و شهید مفتح و خیام شمالی هر یک با 106پی.اس.آی آلوده ترین مناطق در این شهر هستند.
وی ادامه داد: در صورت تداوم افزایش بار آلودگی، در ایستگاههای حرم مطهر، خاقانی، سمزقند و چمن نیز تا نیمه امروز ظهر شاهد وضعیت هشدار خواهیم بود.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی استفاده شهروندان از ناوگان حمل و نقل عمومی و پرهیز از بکارگرفتن خودروهای شخصی را موجب بهبود وضعیت هوا اعلام و بیان کرد: بیماران قلبی و تنفسی، کودکان، زنان باردار و سایر گروههای آسیب پذیر تا حد امکان از حضور در مناطق آلوده شهر خودداری کنند.
روزانه تا یک میلیون و 200 هزار دستگاه خودرو در کلانشهر 3.5 میلیون نفری مشهد در حرکت هستند. شاخص کلی کیفیت هوا در محدوده 101 تا 150 پی.اس.آی بیانگر وضعیت هشدار برای افراد حساس و کودکان، بین 151 تا 200 پی.اس.آی هشدار برای همه سنین، بین 200 تا 300 پی.اس.آی حالت اضطرار است و آلودگی بیشتر از 300 پی.اس.آی نیز وضعیت بحرانی را نشان می دهد.
کانال تلگرام ایرنا خراسان رضوی به نشانی telegram.me/irnamashhad برای دریافت فوری اخبار منتخب در همه حوزه های خبری و تصویری فعال است.
خبرنگار: آرزو جاودانی **انتشار: حسین کریم زاده
7496/1858انتهای پیام /*


درباره gohari