خانه / YouTube / نخستین مرکز غربالگری سرطان استان مرکزی در خمین به بهره برداری رسید

نخستین مرکز غربالگری سرطان استان مرکزی در خمین به بهره برداری رسیدبه گزارش ایرنا، سرپرست دانشکده علوم پزشکی و خدمات درمانی خمین در آیین بهره برداری از این مرکز، گفت: این مرکز با هدف تشخیص زود هنگام سرطان در استان مرکزی و با اعتبار 10 میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است.
جواد جواهری افزود: عملیات اجرایی این مرکز غربالگری سرطان در سال 95 کلید خورده است.
وی ادامه داد: این مرکز غربالگری سرطان خمین با زیربنای 700 متر زیر بنا در یک طبقه، جنب بیمارستان امام خمینی خمین ساخته شده که دارای بخش های معاینه، آندوسکوپی، سونوگرافی و ماموگرافی با تجهیزات کامل است.
سرپرست دانشکده علوم پزشکی خمین اظهار کرد: مرکز غربالگری سرطان با تشخیص زودهنگام و مداخله در جریان درمان، از پیشرفت بیماری سرطان جلوگیری می کند.
دکتر جواهری گفت: بر اساس مستندات موجود، شایع ترین سرطان در بین بانوان و مردان شهرستان خمین به ترتیب سرطان سینه و روده بزرگ و معده است.
وی بیان کرد: 250 مبتلا به سرطان در خمین شناسایی شده و می‌توان با غربالگری و تشخیص به هنگام و درمان از بیشتر این سرطان‌ها جلوگیری کرد.
جواهری بیان کرد: بخش رختشویخانه بیمارستان با زیربنای 240 مترمربع و بخش بستری زنان و زایمان با اعتبار حدود 6 میلیارد ریال نوسازی شده است.
دکتر جواهری افزود: بخش زنان و زایمان 12 تختخوابی و در مساحت 180 مترمربع نوسازی شده است.
شهرستان خمین با 105 هزار نفر جمعیت دارای یک بیمارستان با خدمات درمانی و بستری است که ضریب اشغال تخت آن 75 درصد است.
7277/ 6013/خبرنگار: افسانه آروند***انتشاردهنده:مژگان حیدریانتهای پیام /*


درباره gohari